Vytvořme spolu největší FVE v Česku a urychleme dosažení uhlíkové neutrality

Chci se stát členem

Články

Největší fotovoltaické elektrárny světa

Běžné domácí fotovoltaické systémy disponují většinou výkonem, který se rovná jednotkám kWp (kilowatt-peak) a jejich rozloha se počítá na metry čtvereční. Tyto parametry pro domácí využití bohatě stačí. Pokud se však podíváme na přehled největších fotovoltaických elektráren (FVE) světa, zjistíme, že se jejich výkon ocitá ve zcela jiné sféře. Svým výkonem se dokonce mohou směle rovnat českým jaderným elektrárnám.

Více informací...

Historie fotovoltaiky: dvě století bádání a vývoje

Ačkoliv jsou fotovoltaické systémy považovány za moderní technologie, jejich historie je mnohem starší, než by se na první pohled mohlo zdát. Fotovoltaický jev byl totiž objeven už téměř před 200 lety. Od té doby však ušla fotovoltaika opravdu dlouhou cestu.

Více informací...

Vyvracíme mýty o FVE

Slyšeli jste někdy, že fotovoltaické elektrárny (FVE) jsou neekologické, neefektivní a ekonomicky nevýhodné? Kolem tématu FVE dnes panuje řada mýtů a polopravd. Ty se přitom v drtivé většině případů nezakládají na skutečnosti. Největší z nich bychom proto rádi uvedli na pravou míru.

Více informací...

A teď už vám nic neuteče

Přišel správný čas na novinku na našem webu. Právě jsme spustili sekci Články, kde vždycky najdete aktuální novinky ze světa obnovitelných zdrojů i komunitní energetiky. 

Více informací...

Kontaktní formulář

email address:
Homepage:
URL:
Comment: